D-CAT

Vakıf Emeklilik

 1991 yılında hizmet vermeye başlayan Vakıf Emeklilik, 2003 yılında aldığı Bireysel Emeklilik lisansı ile Bireysel Emeklilik Sistemi’nde faaliyet göstermeye hak kazanmış ve Türkiye’nin isminden en çok söz ettiren ve en hızlı büyüyen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biri olmuştur. 

Köklü bir vakıf kültürünün mirasçısı olan Vakıf Emeklilik, Türkiye’nin en önemli yerel sermaye paydaşlarından Vakıfbank’ın iştirakidir. Vakıf Emeklilik A.Ş.’nin ortaklık yapısı, %53,9 T.C. Vakıflar Bankası TAO, %37 Güneş Sigorta A.Ş., %9,1 diğer hissedarlar şeklinde oluşmaktadır. 

Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan Vakıf Emeklilik 13 bölge müdürlüğü, direkt satış ekibi ve acenteleriyle ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Yaygın bankasürans ağına sahip olan Vakıf Emeklilik, yurt geneline yayılmış Vakıfbank ve Tekstilbank ile dağıtım kanalı olarak çalışmakla beraber Aktif Bank ile de iş birliği içerisindedir.


Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründe önemli bir yere sahip olan Vakıf Emeklilik, daha etkin iş süreçleri için başlattığı pilot proje olan çağrı merkezi görüşme ve tahsilat istatistiklerine yönelik raporlama projesi için D-CAT Technologies ekibini tercih etti.  D-CAT Technologies, yetkinlik sahibi olduğu SAP BusinessObjects ürün ailesi ile bu projeyi gerçekleştirdi. 


 Ekim 2014’te başlanan proje ile As400  sisteminde Business Object raporlamasına yönelik olarak bir kısım tablolar Teradata sistemine aktarımı yapıldı. SAP’in en önemli ürünlerinden biri olan Data Integrator sayesinde, Vakıf Emeklilik’in sahip olduğu veriler ETL sürecinden çok hızlı bir şekilde geçirildi. Kurulan veri ambarı üzerinde rapor geliştirme ve mobile dashboard hazırlama özellikleri eklendi.  

Kullanıcı performansını ve bilgilerini içeren “Agent Karne” uygulaması ile; bir agentın tüm bilgilerinin özetini tek sayfada gösterebilen, PDF formatına uygun bir karne çalışması hazırlandı.  Kurulduğu günden bu yana, mobil teknolojiler, iş zekası, yazılım geliştirme ve inovasyon projelerinde birçok başarıya imza atan D-CAT Technologies, bir projeyi daha tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor:


“İş zekası konusunda yıllardır edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi, Türkiye bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen kurumlarından biri olan Vakıf Emeklilik’in hizmetine sunmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. BI 2.0, hatta BI 3.0’ın konuşulduğu günümüzde iş zekası projelerinin rekabette bir adım öne geçmek isteyen kurumlar için vazgeçilmez hale geldiğini biliyoruz. Biz de D-CAT olarak, Vakıf Emeklilik ile gerçekleştirdiğimiz bu projede, son teknoloji iş zekası proje yönetim metodolojilerini kullanarak müşterimizin daha verimli analizler yapmasına ve performansına verdiğimiz katkıdan ötürü sevinçliyiz”.


Ali YILDIRIM / D-CAT Technologies CEO