D-CAT

Unitim

Unitim karar destek sistemlerini SAP ile güçlendirdi

“Etkin şekilde kullandığımız karar destek sistemi sayesinde yönetim kademesinin hızlı ve başarılı kararlara imza atmasında yüksek oranda iyileştirmeler sağlandı.” Serdar Ercan, Unitim Bilgi İşlem Müdürü

Unitim’in 2004 yılında bir ilki daha gerçekleştirerek Türkiye’ye getirdiği Accessorize mağazaları ise, Türkiye’nin farklı bir aksesuar anlayışıyla tanışmasını sağladı. Unitim, Azerbeycan, Ukrayna ve Romanya’da açtığı Accessorize mağazaları ile faaliyet gösterdiği pazarı genişletmeye devam etti.

Perakende sektöründeki çalışmaları için mobil teknolojileri de içerecek biçimde entegrasyon sağlamak isteyen Unitim, yönetim süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyordu. Projeye D-CAT Technologies danışmanlığında başlayan Unitim, SAP BusinessObjects ile mevcut veritabanı üzerindeki verilerini değerlendirme ve görselleştirme imkanı buldu.

Hızlı ve başarılı kararlar Unitim Bilgi İşlem Müdürü Serdar Ercan, SAP projesinin kendilerine sağladığı faydayı şöyle anlatıyor: “Son zamanlarda şirket bünyesindeki önemli kararları alma aşamasında Business Objects üzerinden çektiğimiz raporları kullanıyoruz. Etkin şekilde kullandığımız bu karar destek sistemi üzerinden yönetim kademesinin hızlı ve başarılı kararlara imza atmasında yüksek oranda iyileştirmeler sağlamış olmaktan mutluyuz.”

Business Objects, Unitim’in iş süreçlerini somut verilere ve analizlere dayalı, etkili, bilinçli kararlar alma konusunda güçlendiriyor. SAP çözümleriyle Unitim’in tamamında entegre, doğru ve gerçek zamanlı veriler sağlamaya yardımcı oluyor. Unitim, SAP BusinessObjects kurumsal bilgi yönetimi (EIM) çözümlerinin sunduğu avantajlardan yararlanarak çevik iş süreçlerine kavuşuyor. İş süreçlerindeki riskleri ve fırsatları proaktif olarak dengeleyen çözüm; risk ve uyumluluğa ilişkin önleyici ve gerçek zamanlı bir yaklaşımdan yararlanarak değişen iş koşullarına daha hızlı uyum sağlamaya yardımcı oluyor.

Mobil entegrasyon Serdar Ercan, önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalarla ilgili şu bilgileri veriyor: “IT ekibi olarak D-CAT Technologies ile birlikte yakın zamanda Business Objects versiyonumuzu yükselterek, mobil yeteneğini kullanmayı ve her alanda karar mekanizmalarına ad-hoc rapor desteği sağlamayı planlıyoruz. Uygun kadro ya da profesyonel danışmanlık hizmeti veren çözüm ortakları ile Business Objects’in daha verimli kullanılabileceğini düşünüyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. D-CAT Technologies’in vermiş olduğu danışmanlık ve destek ile diğer firmalarımızda da BO kullanımını yaygınlaştırmak ve beraberinde görsellik, hızlı sonuçlara ulaşma gibi yazılımın tüm yeteneklerini kullanmayı hedefliyoruz.”