D-CAT

Panasonic

Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek için, yeni nesil teknolojiler ve ürünler…Panasonic Eco Solutions Türkiye, İstanbul’da yerleşik endüstriyel tesislerinde faaliyet göstermekte olup konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümleri tüm paydaşlarının memnuniyetini gözeterek dünya pazarlarına sunmayı amaçlamaktadır.

Doğuşu 1966 yılına uzanan ve elektrik sektöründe ülkemizin en tanınmış markaları arasında yer alan VİKO, 2014 yılında gerçekleşen birleşme sonrasında dünya teknoloji devi Panasonic Corporation bünyesinde yer alan Panasonic Eco Solutions grubuna bağlı olarak varlığını sürdürmektedir.
Barındırdığı teknolojik alt ve üst yapısı ile Endüstri 4.0 uygulamalarını yaşama geçiren ve sektöründe dünyanın en iyileri arasında gösterilen endüstriyel tesislerinde yıllık 100 milyon adet anahtar ve priz üretim kapasitesine sahip olan Panasonic Eco Solutions Türkiye, müşteri beklentilerini öngören çözümler üretmek ve yenilikçi ürünleri pazara sunmak için ARGE, inovasyon ve tasarım çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

Panasonic Eco Solutions Türkiye, merkezi bir raporlama ve analiz platformu oluşturarak kullanıcıların daha kolay bilgiye ulaşmasını sağlamak amacıyla başlatılan projede  D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.

Projenin ilk aşamasında, mevcut raporlama ve analiz süreçleri incelendi ve kurum içindeki kullanıcıların karşılaştıkları zorluklar ve ihtiyaçlar belirlendi. Belirlenen ihtiyaçlar kapsamında, yeni bir veri ambarı tasarlandı ve bu veri ambarı üzerinden raporlar dizayn edildi.

Başarılı bir şekilde canlıya alınan proje sonucunda:

  • Tasarlanan veri ambarı ile daha önce konsolide edilemeyen verilerin tek bir rapor altında analiz edilmesi,
  • Yeni yapı ile SAP BusinessObjects altında daha sade bir universe ve rapor yapısı oluşturulması,
  • Kullanıcıların verilerine daha hızlı ulaşabilmesi,
  • SAP BusinessObjects çizelge özelliği ile raporlar otomatik olarak tam vaktinde ilgili kişilerle paylaşılabilmesi sağlandı.

Sektörünün en büyüklerinden biri olan Panasonic Eco Solutions Türkiye  ile projeyi gerçekleştiren D-CAT Technologies İş Zekası ekibi, bir projeyi daha başarılıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yeni sektörlerde deneyimler kazanmaya devam ediyor.