D-CAT

D&R

Doğan Medya Grubu bünyesinde 1996 yılında kurulan ve ilk mağazasını 1997 yılında açan D&R, “herkesi, kültür ve eğlence dünyasının sunduğu zenginlikleri daha sık, daha kolay ve daha nitelikli bir şekilde keşfetmeye, keyfini çıkarmaya ve paylaşmaya teşvik eden, böylece insanları ortak bir platformda biraraya getiren ve hayatın her anını zenginleştiren bir dünya” vizyonunu benimseyerek Türkiye genelinde 28 ilde bulunan 151 mağazasında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Müşterilerine, kültür ve eğlence ürünlerine ulaşım konusunda eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefleyen D&R, kurulduğu yıldan bugüne kadar iş süreçlerini maksimum verimliliğe ulaştırmak için çalışıyor.

D&R, tüm analitik ihtiyaçlarını karşılayacak güvenli, merkezi ve esnek bir altyapı kurulması amacıyla başlatılan projede  D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.

Ağustos 2016’da başlayan projenin ilk aşamasında, kullanıcılar ile toplantılar yapılarak D&R’ın mevcut ihtiyaçları belirlendi. İhtiyaç analizleri sonucunda very yapısı modellendi ve SAP BW on HANA geliştirmelerine başlandı. BW geliştirmelerinin tamamlanması ile birlikte SAP BusinessObjects ile kullanıcılara ihtiyaç duydukları analitik ara yüzler geliştirildi.

Ocak 2017’nin ilk günlerinde başarılı bir şekilde canlıya alınan proje sonucunda:

  • D&R tüm analitik ihtiyaçlarını tek bir merkezi noktadan karşılamaya başladı.
  • Yetkilendirme ile kullanıcıların hangi veriye erişebilecekleri belirlendi.
  • Audit raporları ile mevcut raporlar loglanmaya başlandı.
  • Merkezi sistem yapısı ile tüm verilerin tutarlı ve tek elden çıkması sağlandı.
  • SAP BusinessObjects’in çizelge özelliği sayesinde standart raporların gün içerisinde otomatik olarak gönderilmesi sağlandı.
  • Kullanıcıların takip iş yükü ortadan kalmış oldu.

D-CAT Technology Business Intelligence team, which carried out the project with D&R, one of the biggest in its sector, is happy to have completed a project and continues to gain experience in new sectors.