D-CAT

Aydınlı

Aydınlı Grup “Mağaza Karne” projesi… 

Temelleri 1965 yılında atılan Aydınlı Grup hızlı bir büyümenin ardından 1989 yılında AYDINLI HAZIR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ismini aldı ve günün en son teknolojik olanakları ile donatılmış olan üretim tesisleri 1990 yılında faaliyetine başladı. 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn. ile imzalanan sözleşmelerle büyüme ivme kazandı. 2000’li yıllar grubun, Türkiye’deki başarısını uluslararası arenaya taşıyarak temsil ettiği markaların yakın coğrafyalardaki tek söz sahibi olduğu, Türkiye ve yurtdışında mağazacılık atağını başlattığı yıllar oldu. 

Bugüne gelindiğinde Aydınlı Grup; 264’ü Türkiye’de toplam 410 mağazası ve 3500’ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir. Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşımış ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. 

Büyümeye devam ettiği sektörlerde başarılı projelere imza atan Aydınlı Grup, kurumsal yapısı içinde daha verimli ve hızlı analizler yapabilmek amacıyla SAP Business Objects çözümlerini D-CAT Technologies iş zekası ekibinin danışmanlığı ile kullanmaya devam ediyor. 


Aydınlı “Mağaza Karne” Projesi:


 D-CAT Technologies iş zekası danışmanlığı sürecinde geliştirilen “Mağaza Karne” projesi ile perakende sektörünün en önemli uygulamalarından biri gerçekleştirildi. IT sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan CIO Ödülleri 2015’i alan “Mağaza Karne” projesi ile Aydınlı Grup yöneticilerinin:

  • Her bir mağaza için önem verdikleri KPI verilerini takip edebilecekleri
  • Raporları hem masaüstü hem de mobil cihazlarda görüntüleyebilecekleri
  • Mağaza seçimini, birbirinden etkilenen, birden fazla ön filtre ile kullanabilecekleri
  • Mağaza seçiminden bağımsız hedef gerçekleşme analizi yapabilecekleri
  • Mağaza puanlarını dönemlere ve Türkiye ortalamalarına göre karşılaştırabilecekleri
  • Seçili mağazada görev yapan personeller ve seçili dönem aralığına göre hesaplanmış temel KPI listelerini inceleyebilecekleri
  • Çalışan personelin unvan gruplarına göre, mağazadaki ve Aydınlı Grup içindeki deneyim sürelerini görebilecekleri
  • Personel sayıları ile ciro arasındaki ilişkiyi gösteren analizler yapabilecekleri verimli ve hızlı bir uygulama hayata geçirildi. 

Kurulduğu günden bu yana, mobil teknolojiler, iş zekası, yazılım geliştirme ve inovasyon projelerinde birçok başarıya imza atan D-CAT Technologies iş zekası ekibi, bir projeyi daha tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor. 

CIO Ödülleri 2015’i alan Aydınlı Grup çalışanlarını en içten dileklerimizle kutlarız.